אשה על הנייר

במרכז הספר משולש אהבה רומנטי שמתרחש לפני ששים שנה תחת המנדט הבריטי בין אמרי - בן מושבה חקלאית בפלשתינה, אנה - עולה חדשה מפולין ומייג'ור צ'רלס טימותי פארקר - טייס בריטי שמשרת בבסיס ליד המושבה.
ראשיתו של הסיפור בנישואים פיקטיביים. אמרי יוצא בשליחות הסוכנות היהודית לפולין כדי לשאת אשה זרה, כדי להשיג עבורה סרטיפיקט עלייה ובכך לעקוף בעורמה את המיכסה הנוקשה שקבעו הבריטים, אשר ביקשו להגביל כניסת יהודים לשטח ארץ-ישראל המנדטורית.
לשולחיו הבטיח אמרי לשאת ארבע "כלות על הנייר", והראשונה היא אנה. אולם בדרכם ארצה, באוניה המפליגה לעבר חופי פלשתינה, נותר סיבוך בלתי צפוי והשניים מתאהבים.
אמרי מבטיח לאנה כי כאשר ישלים את משימתו הציונית ישא אותה לאשה בנישואי אמת, ובינתיים, עד שייסיים לשאת עוד שלוש כלות למען המולדת, הוא משכן את גרושתו בביתו שבמושבה, בחסות אחיו בן השתים-עשרה עוזיק - נער פרוע, שסובל מליקוי למידה. עוזיק אינו יודע קרוא וכתוב, אך הוא חובב קולנוע נלהב ומעריץ במיוחד את סרטי טרזן. הנער נקרע בין נאמנותו לאחיו ובין חיבתו לטייס הבריטי שמתאהב באנה ומציע לה חיים בטוחים באנגליה.
להתחתן למען המולדת, לעזוב בית ומשפחה, והמחיר הנורא שנדרשים לשלם על פרידה. כל האירועים בספר מתרחשים על פי התהום הפעורה באירופה וערב מאורעות הדמים בארץ-ישראל והמרד הערבי של שנת 1936.


השחקן ששון גבאי קורא את הספר, אתר אייקאסט לספרי שמע, מעריב NRG

ספר שמע בביצוע ששון גבאי

 

מידע נוסף

© All rights reserved to NAVA SEMEL 2017